دسته‌بندی پرسش‌ها

پرتکرارترین پرسش‌ها

خیر، با توجه به امکان خرید به صورت میهمان الزامی برای عضو شدن در سایت وجود ندارد ولی لیاگالری برای اعضا امتیاز ویژه ای در نظرگرفته است که عبارتند از: 

– امکان ارسال خبر نامه

– بهره‌مندی از تخفیف‌های ویژه

-احتساب امتیازهای دریافت شده بابت هر خرید

-تسهیل در پیگیری محصولات و ارائه خدمات بهتر به مشتری

بله، در ۲۴ ساعت شبانه روز و ۷ روز هفته می‌‏توانید سفارش خود را ثبت کنید. رسیدگی و پردازش سفارش‏‌هایی که در ساعت‏‌های غیرکاری (از ساعت ۸ صبح تا ۱۷) ثبت می‌‏شوند، در اولین ساعت‌‏های کاری روز بعد و با اولویت بالاتر نسبت به سفارشات روز بعد انجام خواهد شد.

در موارد خاص، به منظور تسریع فرایند پردازش و ارسال سفارش و نیز کاهش امکان بروز خطا در ثبت سفارش، مشتریان محترم ‏باید سفارشات خود را اینترنتی ثبت کنند. اما در موارد خاص افراد می توانند تلفنی تماس گرفته و همکاران ما برای ایشان سفارش را در سیستم ثبت نمایند.

بله،قبل از واریز وجه می توانید سفارش خود را لغو یا تغییر دهید.

بله. آدرس گالری در قسمت ارتباط با ما درج شده است.

بله، در قسمت تکمیل اطلاعات هنگام خرید، امکان ثبت توضیح برای کادو کردن وجود دارد.

مدت زمان تحویل محصول بسته به نوع سفارش متغییر است اما به صورت معمول ۳ الی ۵ روز کاری با پست پیشتاز به مقصد می رسد.

– پرداخت آنلاین:امکان پرداخت از طریق درگاه پرداخت امن شاپرک وجود دارد.

امنیت اولویت اول لیاگالری می باشد.تمام شرایط لازم برای تراکنش امن شما مشتری عزیز فراهم شده است.تمامی پرداخت های انلاین فروشگاه لیاگالری منطبق بر نیازمندی های اعلام شده از طرف شبکه یکپارچه بانکی کشور است.
گاهی ممکن است در هنگام پرداخت شبکه بانکی قطع شود و پرداخت ناموفق انجام شود. اما در این مواقع جای هیچ نگرانی وجود ندارد. در این حالت معمولاً پول شما در حساب‏‌های میانی بانک است و خود بانک مغایرت‏‌ها را رفع کرده و مبلغ را به صورت خودکار به حساب شما برگشت می‌‏دهد. اگر تا ۷۲ ساعت پول به حسابتان برگشت نخورد، آنگاه با بانک عامل پرداخت اینترنتی تماس بگیرید تا مغایرت برطرف شود.

بعد از خرید محصول، شماره سفارش به تلفن همراه شما ارسال می شود.

هزینه ارسال بر اساس مسافت، حجم و وزن سفارش، محاسبه خواهد شد.

 بله مشتریان موظف هستند کالای خود را هم از نظر ظاهری هم از نظر سالم و صحیح بودن مورد بررسی قرار داده و بعد تحویل بگیرند.این شرایط از طریق پست و همچنین از طریق باربری یکسان است.

-در صورتی که کالای خریداری شده از سایت با آنچه از ما خریداری کرده اید مغایرت داشته باشد مانند رنگ، سایز، شکل ظاهری.

البته چون کالاهای موجود درسایت کار هنری و کار دست هنرمندان ما می‌باشد و احتمال شبیه بودن دو کار مثل هم نمی‌باشد.

-در صورتی که کالای ارسال شده دارای ایراد یا شکستگی شده باشد و خریدار موظف است کالا را هنگام تحویل از پست باز کرده و هم از نظر ظاهری و هم از نظر سالم و صحیح بودن آن اطمینان حاصل کند و بعد کالا را تحویل بگیرد.

-در صورتی که محصول شکسته به دستتان رسید تا ۲۴ ساعت فرصت دارید با لیاگالری تماس گرفته و اطلاع دهید. در صورت شکسته بودن همان محصول به صورت رایگان برای شما ارسال یا مبلغ عودت داده می شود.